رویدادهای گرجستان

گرجستان

ورود به سایت

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]

سرود ملی

 

پرجم ایران

 

پرچم گرجستان

فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و سالگزد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.


  چاپ        ارسال به دوست

معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه فارابی استان قم در گرجستان

ملاقات و بازدید معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه فارابی استان قم

ملاقات با معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه فارابی استان قم               بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی قبلی روز دوشنبه 3/5/96 معاونین و اعضای هیات علمی دانشگاه فارابی استان قم با مجتبی کامران فرد رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در گرجستان دیدار و گفتگو نمودند. گروه مذکور جهت بازدید از مراکز فرهنگی و دانشگاهی و آشنایی با شرایط اجتماعی و سیاسی به کشور گرجستان سفر نموده اند. از اینرو رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران ضمن هماهنگی با مراکز مربوطه، اقدامات لازم را در این خصوص معمول نمود.
    رایزن فرهنگی کشورمان ابتدا ضمن خوش آمدگویی و ارائه گزارش مختصری از فعالیتهای رایزنی فرهنگی در گرجستان و بیان اهمیت روابط فرهنگی، لزوم توجه به مشترکات فرهنگی بین ایران و گرجستان را مورد تاکید قرار داد و توجه به مسائل انسانی و اخلاق را مهمترین عامل در پیوند و تعامل اسلام و مسیحیت دانست و گفت: استفاده از ظرفیتهای متقابل علمی و دانشگاهی و پیشینه روابط تاریخی دو کشور فرصتی طلایی برای توسعه و تعمیق روابط همه جانبه در آینده می باشد.
    رایزن فرهنگی کشورمان تنها راه ماندگاری روابط دو کشور را حضور در عرصه های فرهنگی و علمی دانست و گفت:  بومی سازی و پرورش نیروهای کارآمد و توانمند در این حوزه ها میتواند در تعمیق همکاریها در زمینه های مختلف را به همراه داشته باشد. وی در ادامه و در تبیین جایگاه علم در دنیای امروز اظهار داشت: پژوهش و آموزش در مجامع و کشورهای پیشرفته به عنوان سرمایه گذاری مورد توجه قرار میگیرد اما متاسفانه هنوز ما نگاه هزینه ای به آن داشته و همواره سعی در صرفه جویی در این حوزه ها داریم. 
    همچنین در این جلسه استفاده از ظرفیتهای علمی کشورمان برای تعمیق روابط علمی، دانشگاهی و علاقه مندی قشر فرهیخته گرجستان در ایجاد رابطه متقابل از طرف رایزن فرهنگی ج.ا.ایران مورد تاکید قرار گرفت و گروه اعزامی ضمن تایید، اظهار امیدواری نمودند در آینده نزدیک این فرایند در دستور کار محافل علمی دو کشور قرار خواهد گرفت.


١٠:٤٣ - 1396/05/03    /    شماره : ٦٨٢٨٢٩    /    تعداد نمایش : ١٦٣خروج
لینک سازمانها

 

آمار بازدید

 بازدید این صفحه : 33156
 بازدید امروز : 610
 کل بازدید : 178901
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1.2188