رویدادهای گرجستان

گرجستان

ورود به سایت

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]

سرود ملی

 

پرجم ایران

 

پرچم گرجستان

فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و سالگزد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.


  چاپ        ارسال به دوست

آیین اختتامیه دروه دانش افزایی

برگزاری آیین اختتامیه نخستین دوره ایرانشناسی و دانش افزایی در دانشگاه پیام نور

برگزاری آیین اختتامیه نخستین دوره ایران شناسی در دانشگاه پیام نور

با هماهنگی و مشارکت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در گرجستان ، حمایت مرکز توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه پیام نور، نخستین دوره ایران شناسی و دانش افزایی در حوزه زبان و ادبیات فارسی در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه پیام نور از 28 مرداد لغایت 16 شهریور ماه با حضور 19 تن از اساتید و دانشجویان گرجی منتخب از 3 دانشگاه برترگرجستان با هدف معرفی فرهنگ و تمدن ایران زمین و ارتقاء دانش کاربردی برگزار شد. در این دوره سه هفته ای که در دو شهر تهران و شیراز ، برنامه ریزی و اجرایی گردید، دانشجویان ضمن بازدید از مراکز فرهنگی و اماکن تاریخی، واحد های عملی و نظری دروس پیش بینی شده  را زیر نظر اساتید دانشگاهی با موفقیت و دریافت گواهی نامه آموزشی، گذراندند.
در مراسم اختتامیه نیز که با حضور رییس مرکز توسعه همکاری های علمی دانشگاهی ، رییس دانشگاه پیام نور، مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، سفیر گرجستان در ایران و برخی دیگر از مسوولین برگزار شد ، دکتر ابوسعیدی ضمن تشریح ظرفیت های  موجود در دانشگاه پیام نور،  با اشاره به تفاهم نامه امضا شده با مراکز علمی گرجستان، آمادگی این دانشگاه را جهت اعطای بورسیه تحصیلی به تعدادی از دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی اعلام نمود .
سپس سفیر گرجستان در ایران، طی سخنانی ضمن تشکر از برگزاری هدفمند و موثر این دوره ، خواستار افزایش هرچه بیشتر مراودات و همکاری های  علمی و دانشگاهی بین دو کشور شد . وی تاکید کرد که  ایران یک کشور بزرگ با منابع  فراوان است ولی ثروت اصلی آن را مردم تشکیل می دهند زیرا ایرانیان بنیانگذار تمدن بشری هستند . وی در بخش دیگری با تمجید از شاعران و مفاخر ایران زمین ، به ترجمه بسیاری از آثار ایشان از جمله فردوسی ، رودکی، حافظ، خیام، سعدی به زبان گرجی در طول سالیان گذشته تا به حال اشاره نمود   و آن را ظرفیتی ارزشمند در جهت ارتقا روابط فرهنگی دانست .
در پایان این مراسم یکی از دانشجویان گرجی به نمایندگی از دیگر دانشجویان، با زبان شیرین فارسی از مهمان نوازی به عمل آمده و کیفیت بالای آموزشی و تفریحی این دوره تشکر کرد .

 

 ქართველი სტუდენტებისათვის სპარსული ენისა და ლიტერატურის ცოდნის დონის
ასამაღლებელი კურსის დახურვის ცერემონია ფაიამე ნურის უნივერსიტეტში
საქართველოში ირანის ისლამური რესპუბლიკის საელჩოს კულტურის განყოფილების
კოორდინირებით, ფაიამე ნურის უნივრსიტეტის და ირანის კულტურისა და ისლამური
ურთიერთოებების ორგანიზაცია სამეცნიერო-საუნივერსიტეტო თანამშრომლობის
გაღრმავების ცენტრის მხარდაჭერით, საქართველოს სამი წამყვანი უმაღლესი
სასწავლებლის ირანისტიკის და სპარსული ენისა და ლიტერატურის მიმართულების 19
სტუდენტმა და პედაგოგმა, 2017 წლის 19 აგვისტოდან 7 სექტემბრამდე გაიარა სტაჟირება
ფაიამე ნურის უნივერსიტეტში. სტაჟირების პროგრამა მრავალფეროვანი იყო, გარდა
ლექციებისა, მონაწილეთათვის მოეწყო ექსკურსიები ქლაქ თეირანსა და შირაზში.
სტაჟრების დასასრულს მონაწილეებს გადაეცათ შესაბამისი სრტიფიკატები.١٤:٥١ - 1396/06/21    /    شماره : ٦٨٥٧٩٣    /    تعداد نمایش : ٩٥خروج
لینک سازمانها

 

آمار بازدید

 بازدید این صفحه : 33160
 بازدید امروز : 618
 کل بازدید : 178909
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 1.1562