رویدادهای گرجستان

گرجستان

ورود به سایت

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]

سرود ملی

 

پرجم ایران

 

پرچم گرجستان

فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و سالگزد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات با رییس کتابخانه ملی گرجستان

ملاقات با رییس کتابخانه ملی گرجستان

ملاقات با رییس کتابخانه ملی گرجستان


     بر اساس برنامه ریزی و هماهنگی قبلی روز پنجشنبه 30/9/96 مجتبی کامران فرد رایزن فرهنگی ج.ا.ایران ضمن بازدید از کتابخانه ملی گرجستان با گیورگی ککلیدزه رییس این کتابخانه دیدار و در خصوص چشم انداز روابط فرهنگی دو کشور گفتگو نمودند.
     مجتبی کامران فرد رایزن فرهنگی کشورمان ضمن تشکر از آقای گیورگی ککلیدزه و مشارکت این کتابخانه در برگزاری برنامه های رایزنی فرهنگی، با اشاره به روابط ایران و گرجستان در دوره معاصر، استفاده از این شرایط ویژه را فرصتی استثنایی و طلایی برای توسعه و تعمیق روابط فرهنگی دانست و گفت: پرداختن به جایگاه نخبگان در روابط دو کشور در دوره معاصر می تواند موجب ایجاد ظرفیت های جدید در عرصه های مختلف همکاری گردد و اسناد و مدارک بسیاری در این خصوص از شخصیتهای تاثیرگذار در تاریخ معاصر دو کشور وجود دارد. وی در ادامه و در تبیین ضرورت توسعه همکاریهای همه جانبه گفت:  برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی در جهت ارتقاء سطح اطلاعات مخاطبین و فرهیختگان نقش بسیار مهمی خواهد داشت و شرایط آشنایی بیشتر اقشار جامعه با مشترکات فرهنگی و تمدنی دو کشور فراهم خواهد شد. رایزن فرهنگی کشورمان در پایان ضمن اظهار امیدواری به منظور همکاریهای بیشتر با کتابخانه ملی گرجستان، گفت: استفاده بهینه از تجربیات و اندوخته های فرهنگی می تواند به عنوان سرمایه ای برای ارتباط بیشتر مراکز فرهنگی قرار گیرد و از این طریق می توان برنامه های فیمابین مراکز علمی دو کشور را اجرا نموده و پروژه های تحقیقاتی مشترک را به انجام رساند. 
    گیورگی ککلیدزه رییس کتابخانه ملی گرجستان پس از خوش آمد گویی به رایزن فرهنگی ج.ا.ایران، گزارش مختصری از نحوه فعالیت و آثار مربوط به پیشینه فرهنگی و تمدنی دو کشور که در این کتابخانه نگهداری می شود را ارائه نمودند. وی با اشاره به ظرفیت های موجود و آثار مرتبط به تاریخ و ادبیات ایران در گرجستان، بخش تاریخ ایرانشناسی در این کتابخانه را یکی از پر مخاطب ترین بخش ها در این کتابخانه دانست. وی در ادامه ضمن  اعلام آمادگی برای همکاریهای بیشتر در آینده، با پیشنهاد رایزنی فرهنگی در خصوص برگزاری همایش مشترک با توجه به مستندات و مشترکات بیشمار فرهنگی و اجتماعی موافقت نمودند.  

 


١٦:٣٨ - 1396/09/30    /    شماره : ٦٩٤٣٥٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٤خروج
لینک سازمانها

 

آمار بازدید

 بازدید این صفحه : 37421
 بازدید امروز : 44
 کل بازدید : 203270
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1.2188