رویدادهای گرجستان

گرجستان

ورود به سایت

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]

سرود ملی

 

پرجم ایران

 

پرچم گرجستان

فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و سالگزد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.


  چاپ        ارسال به دوست

"نقش ایران در قفقاز"

برگزاری همایش "نقش ایران در قفقاز"

گزارش برگزاری همایش "نقش ایران در قفقاز"


     با مشارکت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران و دانشگاه بین المللی قفقاز، نشست تخصصی با موضوع "نقش ایران در قفقاز" در تاریخ یازدهم اسفند ماه به منظور ارزیابی پیامدهای انقلاب اسلامی و نقش شرایط کنونی در توسعه و تعمیق روابط بین المللی در محل اتاق ایران دانشگاه مذکور برگزار گردید. در این نشست اساتیدی از دانشگاه های گرجستان شرکت نموده و در حوزه روابط بین الملل، تجارت، روابط فرهنگی و .... جمهوری اسلامی ایران با کشورهای قفقاز ارائه مقاله نمودند.
    دکتر کاخابر کورتادزیا رییس دانشگاه بین المللی قفقاز ضمن خوش آمد گویی به مدعوین و تقدیر از رایزنی فرهنگی برای برگزاری این برنامه علمی، مقالات ارائه شده را نشان از اهمیت جایگاه ج.ا.ایران دانست و گفت: امیدواریم با برگزاری این نشستهای علمی بتوانیم در توسعه و تعمیق روابط بین المللی کشورها نتایج ارزشمندی را بدست آوریم. وی در ادامه گفت: رشد کمی و کیفی دانشگاه ها و مراکز علمی ج.ا.ایران قابل توجه بوده و ایران پس از انقلاب اسلامی با انگیزه فرهنگی در دنیا از جایگاه منحصر به فردی برخوردار است و همین ویژی بسیار حائز اهمیت می باشد.  
 مجتبی کامران فرد رایزن فرهنگی کشورمان ضمن تشکر از رییس و مسئولین محترم این دانشگاه برای مشارکت در برگزاری این نشست تخصصی و خیرمقدم به اساتید و مدعوین، در تبیین و لزوم حضور در عرصه های بین المللی گفت: مردم ج.ا.ایران سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب خود را در شرایطی جشن گرفتند که هر روز بر عزت و اقتدار ایران اسلامی افزوده میشود. وی در ادامه گفت: واژه استقلال در روابط بین الملل مهمترین موضوع و نشان از اقتدار یک کشور در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به عنوان یک اصل  استراتژی مورد ارزیابی قرار می گیرد. رایزن فرهنگی کشورمان در خصوص جایگاه انقلاب اسلامی ایران در جهان گفت: مردم ایران برای پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ آن بیش از دویست هزار شهید تقدیم این انقلاب نموده اند که آن را میتوان دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی ذکر کرد.
رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در ادامه گفت: این همایش برای نخستین بار پس از افتتاح مرکز مطالعات ایران و گرجستان در این دانشگاه برگزار می شود و هدف ما تعمیق و تقویت روابط همه جانبه در سطوح مختلف می باشد، شناخت تاریخ انقلاب اسلامی ایران و حضور تاثیرگذار آن در عرصه های مختلف جهان و منطقه بسیار حائز اهمیت می باشد و استقبال از برگزاری این برنامه ها از طرف اساتید و فرهیختگان شرکت کننده می تواند از طرف علاقه مندان و دانشجویان مورد توجه قرار گیرد.


٢١:٥٥ - 1396/12/12    /    شماره : ٧٠٠٢٢٨    /    تعداد نمایش : ٩٧خروج
لینک سازمانها

 

آمار بازدید

 بازدید این صفحه : 37423
 بازدید امروز : 47
 کل بازدید : 203273
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 1.6250