رویدادهای گرجستان

گرجستان

ورود به سایت

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]

سرود ملی

 

پرجم ایران

 

پرچم گرجستان

فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و سالگزد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.

پارلمان گرجستان لایحه ای را به تصویب رساند که شرایط
دریافت ویزا و اجازه اقامت در این کشور را آسان تر خواهد کرد


با اجرای این مصوبه فرد در صورت داشتن ملکی به ارزش حداقل 35 هزار دلار اجازه خواهد داشت تا جهت صدور مجوز اقامت کوتاه مدت یا روادید یک ساله از سوی دولت اقدام نماید. البته با این توضیح که املاک مشمول این قانون غیر از زمین های کشاورزی می باشند.
مصوبه جدید پارلمان گرجستان همچنین این اختیار را به دولت داده تا درخواست صدور مجوز جهت اخذ اقامت را قبول یا رد نماید. از طرفی این مصوبه دولت را موظف می کند تا لیست کشورهایی که شهروندان آن می توانند بدون نیاز به ویزا 360 روز در گرجستان اقامت داشته باشند را تهیه نماید. البته لیست مذکور از میان کشورهایی انتخاب خواهد شد که شهروندان آن در حال حاضر می توانند 90 روز بدون ویزا در گرجستان اقامت داشته باشند. در خصوص اتباع ایران هم بایستی گفت که ایرانیانی که پروانه اقامت در این کشورها را داشته باشند نیز مشمول حق اقامت 360 روزه خواهند بود.
هزینه صدور ویزای الکترونیک از 50 دلار به 20 دلار کاهش یافته و هزینه تمدید ویزا در داخل گرجستان نیز از 100 لاری به 50 لاری خواهد رسید. ضمن اینکه لازم به یادآوری است که ویزای الکترونیک غیر قابل تمدید خواهد بود.
به نظر می رسد، قانون جدید پارلمان گرجستان موجب رونق گردشگری در این کشور شده و انتظار می رود که با اجرای آن گردشگران بیشتری از ایران و کشورهای دیگر به گرجستان سفر کنند.
البته چند روز پیش تفاهمنامه مشترکی میان رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس پارلمان گرجستان به امضا رسید که بر اساس آن از اتحادیه اروپا خواسته شده تا روادید سفر را برای شهروندان این کشور لغو نماید.

 

 

صدور رواديد الكترونيكي گرجستان

 بر اساس اعلام وزارت امور خارجه گرجستان از تاريخ 16 سپتامبر سال 2014 (25/6/1393) نمايندگي ها و سركنسولگري هاي گرجستان داراي امكان صدور رواديد الكترونيكي هستند. بنابر اين رواديد گرجستان را نه تنها از طريق درج برچسب ويزا در گذرنامه يا سند مسافرتي، بلكه از طريق فرم الكترونيكي نيز مي توان صادر نمود.
رواديد الكترونيكي سندي به شكل A4داراي شماره سريالEVو شماره هفت رقمي است. رواديد الكترونيكي به آدرس ايميل قيد شده در فرم درخواست ارسال مي گردد. رواديد الكترونيكي تنها در صورت ارائه آن همراه گذرنامه/مدرك مسافرتي معتبر مي باشد. پيگيري صدور رواديد در وبسايت وزارت امور خارجه گرجستان امكان پذير مي باشد. آدرس وبسايت روي ويزاي الكترونيكي درج خواهد شد.

وزارت امور خارجه مجدداٌ به اطلاع مي رساند كه از 1 سپتامبر سال 2014 قانون جديد «در مورد وضع حقوقي اتباع خارجي» اجرايي شده است.
طبق قانون جديد مدت اقامت در گرجستان براي سفر هاي كوتاه مدت بيشتر از 90 روز در دوره 180 روزه نمي باشد. مقررات مذكور شامل حال اتباع كشورهاي داراي رژيم رواديد و همچنين اتباع كشورهايي است كه براي ورود به گرجستان نياز به رواديد ندارند.
اتباع خارجي مايل به اقامت بيش از 90 روز در گرجستان، به منظور كار/فعاليت تجاري، آموزش و يا پيوستن به خانواده، نياز به اخذ ويزاي دراز مدت مطابق با اهداف سفر فوق را دارند.
اتباع كشورهايي كه موافقتنامه هاي دوجانبه و چندجانبه براي رفت و آمد بدون رواديد با گرجستان دارند و طي آنها مدت خاص براي حضور در گرجستان تعيين شده است از اقامت به مدت تعيين شده در موافقتنامه ها برخوردار مي باشند.
كاركنان خارجي سفارت خانه ها، سركنسولگري ها، سازمان هاي بين المللي و نمايندگي ها داراي شرايط مشابه و همچنين اتباع كشورهايي كه براي اهداف كوتاه مدت نياز به ويزا ندارند، براي ورود اول به گرجستان براي مأموريت، در صورت عدم وجود شرايط ديگر در قرارداد بين المللي نياز به رواديد دارند. چنين افرادي در طول مأموريت بر اساس كارت شناسايي صادر شده توسط وزارت امور خارجه گرجستان اقامت داشته و از مرز دولتي گرجستان عبور خواهند كرد.
ضمنا" فهرست كشورهايي كه اتباع آنان از 1 سپتامبر سال 2014 براي اهداف كوتاه مدت مي توانند بدون رواديد به گرجستان سفر نمايند مشخص و اعلام شده است. فهرست اين كشورها در سايت وزارت امور خارجه www.geoconsul.gov.geدر دسترس مي باشد. اتباع خارجي دارنده سند مسافرتي Laissez-passerصادر شده توسط سازمان ملل متحد و يا آژانس هاي ويژه آن سازمان از حق اقامت 90 روز در يك دورة 180 روزه در گرجستان برخوردار مي باشند. افراد فاقد تابعيت كشورهاي ديگر كه اقامت دائم دارند مشمول مقررات مربوط به اتباع آن كشور مي شوند.لینک سازمانها

 

آمار بازدید

 بازدید این صفحه : 1842
 بازدید امروز : 16
 کل بازدید : 203242
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.7500