رویدادهای گرجستان

گرجستان

ورود به سایت

نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]

سرود ملی

 

پرجم ایران

 

پرچم گرجستان

فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و سالگزد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.


برگزاری نمایشگاه
نمایشگاه با عنوان "مقوا، چوب، سنگ" در گالری ملی گرجستان
موزه ملی گرجستان و بنیاد هنری "ستادلی" نمایشگاه نقاش معاصر اوکراینی الکساندر ژیوتنیکوف را برگزار می کنند. این هنرمند در شهر کیف زندگی و کار می کند. مجموعه خلاقانه الکساندر ژیوتنیکوف، شامل بیش از 50 اثر هنری خلق شده طی پنج سال اخیر می باشد. این نمایشگاه با عنوان "مقوا، چوب، سنگ" در گالری ملی از تاریخ 26 ژانویه افتتاح و لغایت 25 فوریه ادامه خواهد داشت.
 ١٢:١٦ - 1396/10/26 - نظرات : ٠بیشتر >>
روز تئاتر گرجی
روز تئاتر گرجی
14 ژاویه در گرجستان و روز تئاتر گرجی هر ساله جشن گرفته می شود. با حمایت و همکاری وزارت فرهنگ و ورزش گرجستان و "انجمن تئاتر گرجستان" برنامه های مختلفی در این روز برگزار شد. به همین مناسبت "باشگاه و مجموعه دوستان تئاتر" هم تاسیس شد که هدف آن ترویج و حمایت از پیشرفت تئاتر گرجی است. به مناسبت این روز به چند تن از هنرمندان گرجی جوایز مختلفی اهدا شد.
 ١٢:٠٠ - 1396/10/26 - نظرات : ٠بیشتر >>
روزهای کتاب تفلیس 2017
روزهای کتاب تفلیس 2017
در تاریخ 9 نوامبر 2017 ساعت 11 در نمایشگاه اِکسپو جورجیا با حمایت وزارت فرهنگ گرجستان روزهای کتاب تفلیس 2017 افتتاح شد. در مراسم افتتاحیه وزیر فرهنگ، رییس مرکز کتب و مسئول نمایشگاه کتاب حضور داشتند. در چارچوب برنامه های این نمایشگاه 4 روز کتابهای جدید، پر فروش، برنامه های رونمایی کتاب ها و همچنین برنامه های مخصوص و مختلف برای خوانندگان کودک و نوجوان برگزار شد. مراجعه کنندگان به این نمایشگاه فرصت خرید کتابها با تخفیف ویژه را داشتند.
 ١٢:٥٢ - 1396/08/24 - نظرات : ٠بیشتر >>
روزهای فرهنگی بلاروس در گرجستان
روزهای فرهنگی بلاروس در گرجستان
16 و 17 نوامبر سال جاری با همکاری و حمایت وزارت فرهنگ گرجستان، وزارت فرهنگ بلاروس و سفارت بلاروس در گرجستان روزهای فرهنگی بلاروس در تفلیس برگزر می شود. روزهای فرهنگی در تئاتر روستاولی با اجرای کنسرت افتتاح خواهد شد. در چارچوب این برنامه فرهنگی نمایشگاه ها، عصر ادبی، نمایش فیلم ها و دیگر برنامه ها معرفی خواهد شد.
 ١٢:٤٤ - 1396/08/24 - نظرات : ٠بیشتر >>
تغییرات در دولت
تغییرات در دولت گرجستان
گیورگی کویریکاشویلی نخست وزیر گرجستان، آلکساندره ججلاوا را از مقام وزیر علوم و آموزش و معاون نخست وزیر برکنار کرد. گیورگی گاخاریا در مقام معاون نخست وزیر منصوب شده است، که به وزارت کشور هم ریاست خواهد داشت. در جلسه هیات دولت، نخست وزیر گرجستان درباره تغییرات دیگری در سایر وزارت خانه ها صحبت نمود. بخش امور جوانان وزارت ورزش به وزارت علوم و آموزش انتقال خواهد یافت. به گفته نخست وزیر، انتقال بخش امور جوانان به وزارت علوم و آموزش از یک طرف فرصت های بیشتری را برای جوانان فراهم می کند و از طرف دیگر اصلاحات آموزشی را تسهیل می کند. در مقام وزیر آموزش و علوم گرجستان آقای میخیل چخِنکه‏لی منصوب شد. وی تا به حال معاون رییس دانشگاه دولتی تفلیس بوده است. میخیل چخِنکه‏لی 20 سال تجربه تدریس در دانشگاه های آمریکا را دارد. او جایزه های بسیاری در حوزه پروژه های علمی و آموزشی دریافت کرده است.
 ١٢:٣٥ - 1396/08/24 - نظرات : ٠بیشتر >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

لینک سازمانها

 

آمار بازدید

 بازدید این صفحه : 35312
 بازدید امروز : 21
 کل بازدید : 203247
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.8906